Varikozas vēnas ir hroniska slimība. Tās liecina par asinsspiediena un asins sūknēšanas problēmām organismā. Tos var viegli atpazīt pēc telangiectasias klātbūtnes. Tie ir tā sauktie “zirnekļa” vai “tīklveida” paplašinātas venulas vai mazas vēnas. To krāsa svārstās no zilas līdz tumši zilai un purpursarkanai. Ļoti bieži tos apjūk un cilvēki uzskata par paplašinātiem kapilāriem, bet patiesībā tā nav. Papildus tam, ka tie ir estētiski nepatīkami, tiem raksturīgs arī diskomforts kustībā, ādas pietūkums skartajā zonā, krampji, sāpes un smaguma sajūta. Simptomi parasti pasliktinās vēlu vakarā un agri no rīta, kad ķermenis ir visvairāk noguris.
Zinātne ir spējusi konstatēt, ka sievietes no tām cieš visbiežāk. Tie bieži veidojas pēdējās grūtniecības stadijās, kad ķermenim ir vislielākais stress. Tās arī tiek uzskatītas par neārstējamām. Ārsti var izrakstīt tikai terapeitiskas procedūras vai dažādas zāles simptomu mazināšanai. Par laimi, tirgū tagad ir pieejams plašs dažādu veidu līdzekļu klāsts, lai atvieglotu un stiprinātu kājas ar varikozām vēnām. Tāpat kā krēms skaistām kājām bez redzamām varikozu vēnu pazīmēm, Neoveris.
Lai samazinātu to parādīšanās iespējamību un problēmas padziļināšanos, ir labi pārdomāt savu dzīvesveidu. Pasaules Veselības organizācija nesen paziņoja, ka #1 slepkava pasaulē ir stress. Centieties kontrolēt savu ikdienas stresu. Relaksācijai varat mēģināt to darīt ar jogu un meditāciju. Vai arī uzņemot vairāk garšaugu un pārtikas produktu, kas nomierina prātu un garu.
Ir labi pielāgot savu ēdienkarti dabiskākam un sirdij draudzīgākam dzīvesveidam. Ēdiet vairāk pārtikas, kas ir bagāts ar Omega-3 taukskābēm. Centieties, lai jūsu patērētie produkti būtu dabiski imūnstimulatori. Piemēram, piemēram, DASH diēta!
Kas izraisa varikozas vēnas?
Varikozas vēnas rodas, kad vēnas palielinās un kļūst paplašinātas un piesātinātas ar asinīm. Varikozas vēnas parasti ir pietūkušas un nedaudz paceltas virs skartās zonas virsmas. Viņiem ir raksturīga zilgani violeta vai sarkana krāsa. Visbiežāk tās ir arī šausmīgi sāpīgas. Stāvoklis ir plaši izplatīts, īpaši sievietēm. No tā cieš aptuveni 25% no visiem pieaugušajiem. Vairumā gadījumu varikozas (zirnekļa) vēnas parādās kāju lejasdaļā – no ceļgala uz leju līdz potītēm. Tas ir saistīts ar faktu, ka tur koncentrējas lielākā daļa spriedzes un spiediena organismā.
Zinātne ir atklājusi, ka nepatīkamais veidojums rodas, ja vēnas nevar pareizi sūknēt asinis uz dažādām ķermeņa daļām. Kā jau nojaušat, apakšējo ekstremitāšu gadījumā tai jāpārvietojas pret gravitāciju – no apakšas uz augšu. Šis process ir bezgala nogurdinošs asinsvadu sieniņām, un tās bieži vien nevar izturēt slodzi. Tie sāk paplašināties, lai turpinātu piegādāt asinis ķermeņa orgāniem un audiem.
Lielākā daļa zinātnieku neuzskata, ka varikozas vēnas ir nopietna slimība. Tā liecina par iespējamu sirds un asinsvadu problēmu, bet pati par sevi nav letāla. Nav iespējams izārstēt varikozas vēnas. Terapeitiskās procedūras un zāles, kuras parasti tiek izrakstītas un ieteiktas, ir vairāk vērstas uz varikozu vēnu blakusparādību remdēšanu. Daudzi atklāj, ka viņiem ir arī iekšējās varikozas vēnas.
Tiek uzskatīts, ka šādi faktori var izraisīt varikozu vēnu veidošanos:
- Liekais svars;
- Nesabalansēts uzturs, kas piepildīts ar lielu daudzumu kaitīgu tauku un ogļhidrātu;
- Grūtniecība;
- Slikta cirkulācija;
- Esoša hroniska hipertensija;
- Pārmērīga alkohola, gāzēto dzērienu un cigarešu lietošana;
- Ģenētiskā slodze;
- Pārāk ilgi stāvēt vai sēdēt;
Kas tiek darīts varikozām vēnām? – Ārstēšanas metodes
Ja varikozas vēnas ir sākuma stadijā vai pacients neuztraucas par savu kāju izskatu, tad ārsti bieži neko neizraksta. Problēma ir tāda, ka, tiklīdz tā parādās, varikoze paliek mūsu pavadonis uz mūžu. Un viņas stāvoklis var kļūt tikai sarežģītāks un saasinātāks. Protams, medicīnā ir pieejamas dažādas metodes un metodes varikozu vēnu ārstēšanai.
Tradicionālās metodes varikozu vēnu ārstēšanai ir:
- Ķirurģija: Vēnu nosiešana un noņemšana ir ķirurģiska ārstēšana, kurai nepieciešama anestēzija. Procedūras laikā ķirurgs veic iegriezumu ādā, lai piekļūtu paplašinātajai vēnai, un to noņem. Lai gan ir izstrādātas atjauninātas vēnu noņemšanas operāciju variācijas, tās tiek veiktas retāk, jo tiek atklātas jaunas neinvazīvas ārstēšanas iespējas.
- Kompresijas zeķu un legingu valkāšana: šī ir viena no modernākajām metodēm, kā cīnīties ar varikozām vēnām. Zeķubikses, zeķbikses un zeķubikses parasti tiek veidotas no specializēta elastīga materiāla. Tās mērķis ir burtiski “nolikt” vēnas savās vietās, neradot papildus diskomforta sajūtu.
- Skleroterapija: tā ir injekcijas pieeja, kurā pacientam tiek injicēta īpaša viela, lai bloķētu paplašinātu vēnu. Tāpēc viņa pārstāj izdarīt spiedienu uz citiem.
Kādas dzīvesveida izmaiņas ir ieteicamas cilvēkiem ar varikozām vēnām?
Jebkura medicīniska problēma nozīmē noteiktas dzīvesveida izmaiņas. Bet tie ir kaut kas nemainīgs, kas nedrīkst mūs biedēt. Mums arī nevajadzētu no tā bēgt. Ja piedzīvo grūtības, atceries, ka dari to savas pašsajūtas un laba ķermeņa stāvokļa dēļ. Jūs nebūsiet īpaši priecīgs, ja varikozas vēnas liks jums mājās gulēt gultā, vai ne?
Šeit ir dažas dzīvesveida izmaiņas, kas ieteicamas cilvēkiem ar varikozām vēnām:
- Centieties nepavadīt pārāk daudz laika, vienkārši stāvot vai sēžot.
- Uzturiet labu svara un uzņemto un iztērēto kaloriju skaita kontroli un līdzsvaru.
- Pārejiet uz dabisku uzturu, kas ir labs sirds un artēriju veselībai.
- Vingrojiet viegli, bet regulāri, lai paātrinātu vielmaiņu un uzlabotu asinsriti.
- Valkājiet ērtu apģērbu, kas pārmērīgi nesaspiež jūsu ekstremitātes.
Varikozas vēnas ir diagnoze, nevis teikums!
Ikviens, novecojot, neizbēgami sāk ciest no noteiktām veselības problēmām. Neviens nav pasargāts no varikozām vēnām. Ja vēlaties izvairīties no nepatīkamu zirnekļu tīklu parādīšanās, mēģiniet veikt nepieciešamos profilakses pasākumus. Regulāri vingrojiet un ēdiet pareizi. Ja nepieciešams, vienmēr varat uzklāt dabisku līdzekli ādai ar varikozām vēnām. Tāpat kā krēms skaistākai kāju ādai bez redzamām varikozām vēnām Neoveris. Parūpējies par sevi!