Iestājoties karstumam un vasarai, rodas arī jaunu kosmētisku problēmu riski. Viena no tām ir sēnīšu infekcijas uz kājām. Lasītāji droši vien zina, ka onihomikoze visbiežāk rodas, ja vasarā regulāri tiek valkāti slēgti un nevēdināmi apavi. Bet tas nav vienīgais iemesls. Pludmales un baseinu apmeklējumi, kur higiēna ne vienmēr tiek pilnībā kontrolēta, ir vēl viens izplatīts sēnīšu parādīšanās iemesls. Prakse uzvilkt svešas kurpes vai čības, kad esam kopā ar draugiem, rada apstākļus mikotisko baktēriju rauga attīstībai. Ir daudz diskusiju par to, vai mikoze ir nopietna veselības problēma.
Kad tie ir agrīnā stadijā, tos ir grūti identificēt. Turklāt tiem nav ārkārtīgi negatīvas ietekmes uz cilvēka ķermeni. Tomēr, ja mēs ļausim viņiem sasniegt kādu no ekstremālākajām fāzēm, viņi burtiski var sabrukt mūsu imunitāte. Tādējādi mēs kļūstam uzņēmīgi pret lielu skaitu slimību. Un tie pamazām pasliktina mūsu veselības stāvokli. Pastāv arī reālas briesmas zaudēt nagu plāksni. Un āda ap to kļūst raupja, it kā mēs visu mūžu būtu darījuši smagu fizisku darbu laukā. Vairāk nekā svarīga ir ķermeņa un ādas detoksikācijas veikšana, kā arī procedūras pilnīgai ķermeņa un aknu attīrīšanai no toksīniem. Mums jādara viss iespējamais un jākoncentrējas uz pārtikas produktiem, kas aptur sēnīšu infekciju attīstību. Ir arī dabīgi preparāti, kurus var izmantot tieši šim nolūkam. Keramin krēmu ir viegli uzklāt, lai notīrītu pēdu dermu.
Kas ir kāju nagu sēnītes?
Sēnītes uz kājām (saskaņā ar medicīnisko terminu – onihomikoze) izraisa mikroorganismi, kas ietekmē ādas virsējo slāni. Tie attīstās mitrās, siltās un nevēdināmās vietās. Visbiežāk skar kāju pirkstus un epidermas audu aizņemto vietu starp tiem. Sēnītes var izraisīt ādas lobīšanos, niezi, plaisas, ko pavada sāpes un nepatīkama smaka.
Kad un kāpēc parādās sēnītes un onihomikoze?
Sēnīte uz kājām var būt sāpīga problēma visu vecumu cilvēkiem. To izskatu var saistīt ar vairākiem galvenajiem iemesliem. Populārākie no tiem ietver:
- Valkājot nevēdināmus un tvaikojošus apavus – tie rada ideālu vidi sēnīšu augšanai, īpaši starp pirkstiem. Mikotiskie mikroorganismi tur atrodas savā ideālajā attīstības vidē – mitrā un siltā vietā. Karstums un pārmērīga svīšana vasaras mēnešos vēl vairāk veicina to attīstību. Higiēnas neievērošana, vienādu zeķu un apavu valkāšana ikdienā arī izraisītu kāju sēnīti.
- Nehigiēnisku un slikti tīrītu telpu izmantošana — tas attiecas uz sabiedriskām vietām, piemēram, peldbaseiniem, pludmalēm vai sporta zāles vannas istabām. Sākoties vasaras mēnešiem, mūsu apmeklējumi šādās vietās kļūst arvien biežāki. Un līdz ar tiem palielinās arī iespēja inficēties ar mikotiskām baktērijām. Tie var izplatīties no cilvēka uz cilvēku. Šādās vietās ir svarīgi izvairīties no staigāšanas basām kājām, jo tas palielina risku.
- Antibiotiku lietošana – to lietošana vājina imūnsistēmu, un tas padara mūs ļoti uzņēmīgus pret sēnīšu infekcijām. Tāpēc ir svarīgi barot ķermeni ar probiotikām, tiklīdz ārstēšana ar antibiotikām ir beigusies. Tādējādi organisms varēs iegūt nepieciešamās vielas, kas zaudētas ārstēšanas laikā.
- Citu apavu valkāšana — valkājot citas personas apavus, sēne var izplatīties no cilvēka uz cilvēku. Tāpēc profilakses nolūkos ieteicams izvairīties no apavu “maiņas” ar draugiem vai radiem. Tas pats attiecas uz dvieļiem, veļas lupatiņām vai zeķēm, ko izmanto citi cilvēki. Veļas mazgāšanas līdzekļi ne vienmēr ir pietiekami spēcīgi, lai tos noņemtu.
Kā mēs varam novērst sēnītes un mikotiskos mikroorganismus?
Mūsdienās ir daudz veidu, kā izvairīties no sēnītes parādīšanās uz pēdu un roku ādas. Pirmais no tiem ir piemērotu ventilējamu apavu valkāšana un higiēnas paradumu veidošana, kas novērš apstākļus to rauga attīstībai. Tomēr nekas nevar garantēt, ka tie neparādīsies. Šādos gadījumos varam izmantot arī biokosmētikas produktus ar dabīgu sastāvu un īpašībām. To galvenais mērķis ir tieši negatīvi ietekmēt onikohimikozes sporas.
Papildus iepriekšminētajām praksēm ir vairākas alternatīvas metodes. Katrs no tiem var veicināt dermas tīrīšanu un žāvēšanu, kas ir pārcietusi sēnīšu infekciju. Izmantojiet tos, lai ietekmētu epidermas pH līmeni, novēršot apstākļus pēdu sēnīšu koloniju izveidošanai:
1. Tējas koka ēteriskās eļļas šķīdums – maiga sēnīšu tīrīšana!
Tējas koks ir pazīstams ar savām pretsēnīšu un antibakteriālajām īpašībām. Varat izmantot šo metodi, pievienojot dažus pilienus tās ēteriskās eļļas traukā (traukā vai krūzē). Jūs varat viegli pievienot kokosriekstu vai olīveļļu. Pēc tam paņemiet daļu maisījuma un lēnām, apļveida kustībām iemasējiet pēdu problemātiskajās zonās.
2. Ābolu sidra etiķis — tīrīšana katru dienu pasargā no manis sēnītes!
Ābolu sidra etiķa augstais skābums palīdz iznīcināt sēnītes, to sporas un saistītās baktērijas. Ieteicams sajaukt 125 ml. Ābolu sidra etiķis, 1,5 l silta ūdens un 7 ½ (75 g) cepamā soda baseinā. Pēc tam jūs varat iemērkt un turēt kājas tajā apmēram 30 minūtes. Noskalojiet kājas un nosusiniet tās ar mīkstu dvieli. Atkārtojiet procedūru 2 (divas) reizes dienā – no rīta un vakarā. Varat arī sākotnēji 15 minūtes mērcēt kājas tikai ābolu sidra etiķī. Tas tos notīrīs un atsvaidzinās. Un tikai tad pievienojiet cepamo sodu un siltu ūdeni un ļaujiet tai nostāvēties vēl 20 minūtes.
3. Ķiploki – vairāk nekā noderīgi ārpus virtuves!
Ķiplokus jau sen izmanto kā tautas medicīnas līdzekli dažādu problēmu mazināšanai. Tiek uzskatīts, ka tas ir ārkārtīgi noderīgs cīņā pret kaitīgām baktērijām, mikroorganismiem un sēnītēm. Tā ir daļa no tā sauktās “superārstniecības” trijotnes. Tas satur sastāvdaļu ajoene, kas, domājams, palīdz cīnīties ar sēnīšu kaitēkļiem un tos iznīcināt.
Varat to izmēģināt mājās, sasmalcinot 3–4 ķiploka daiviņas un pievienojot tās silta ūdens baseinam. Sildiet kājas 30 minūtes 2 reizes dienā. Ir svarīgi ņemt vērā ķiploku smaržu. Pēc procedūras izmantojiet losjonu vai citu metodi, lai nodzēstu spēcīgo un aso aromātu.
4. Jods – neliels daudzums vieglākiem sēnīšu gadījumiem uz kājām!
Ārstēšana ar jodu ir ieteicama tikai tad, kad sēnīte ir sākotnējā attīstības stadijā. To var uzklāt ārkārtīgi vienkārši – tikai 2 (divas reizes) dienā uzklājiet uz skartajām vietām ar joda tinktūru. Ja neizdodas attīrīt rauga un sēnīšu sporas no ādas sēnītes, pievērsieties dažiem citiem ieteikumiem. Tā kā onihomikoze ir ļoti lipīga, noteikti apmeklējiet dermatologu.
5. Olīveļļa un citronu sula — lieliska salātu mērce un līdzeklis pret sēnītēm!
Bļodā sajauc vienādos daudzumos olīveļļu un svaigi spiestu citronu sulu. Sajauciet tos kopā un pēc tam izmantojiet šķidrumu, lai uzklātu uz problemātiskajām ādas vietām. Ja vēlas, var pievienot arī nedaudz timiāna. Tiek uzskatīts, ka tas palīdz pret ādas kairinājumiem un infekcijām.
6. Cepamā soda (nātrija bikarbonāts) – lieliski sēnīšu tīrīšanas līdzekļi!
Parastā cepamā soda ir produkts, kas katrā mājsaimniecībā ir pārpilnībā. Tiek uzskatīts, ka nātrija bikarbonātam ir pretsēnīšu īpašības roku un kāju ādai. Lai izmēģinātu šo metodi, izšķīdiniet apmēram pusi tases cepamās sodas baseinā ar siltu ūdeni. Iemērciet kājas 15-20 minūtes. Kad esat pabeidzis, varat nosusināt kājas, taču nekādā gadījumā tās neskalojiet. Ļaujiet tīrīšanas līdzeklim pilnībā uzsūkties un notīrīt dermu.
7. Lavandas ēteriskā eļļa – smaržīga detoksikācijas metode!
Lavanda var būt noderīga arī pret sēnītēm – tiek uzskatīts, ka tai piemīt dermu nomierinošas īpašības. Eļļa palīdz novērst nepatīkamo niezi un atjaunot normālu ādas tekstūru un mitruma līmeni. Ēteriskā eļļa jāuzklāj 2 (divas) reizes dienā uz problemātiskajām ādas vietām.
Bez sēnītēm — parūpēsimies par savu higiēnu un skaistumu dabiski!
Dabiska, bet ikdienas pašaprūpe var palīdzēt mums novērst daudzas nevēlamas ādas problēmas. To palīdz arī ikdienas personīgā higiēna ar atbilstošiem biokosmētikas līdzekļiem ar dabīgiem ekstraktiem. Veselīgs un sabalansēts uzturs, pareiza detoksikācija un regulāras fiziskās aktivitātes vēl vairāk veicinātu labu garastāvokli mūsu ķermenī.
Un, ja gadās, ka uz mūsu pēdu dermas nokļūst nepatīkamas sēnītes un parazīti, mums ir jāzina viena lieta. Mēs vienmēr varam vērsties pie organiskā epidermas tīrīšanas līdzekļa. Piemērs tam ir Keramin, krēms mikotiskas ādas dezinfekcijai un mitrināšanai. Tas ietver klotrimazola ekstraktu un medu. Un, ja jūs dodat priekšroku šķīdumam krēma veidā – Fortolex ir produkts jums.
- Mennex Atsauksmes un cena – Vīriešu veselībai - 21/11/2024
- Cordyceps Pulse Atsauksmes un cena – Vīriešu veselībai - 19/11/2024
- Oriton Atsauksmes un cena – Vīriešu veselībai - 11/11/2024