5 veidi, kā pazemināt cukura līmeni asinīs un novērst diabētu

Laiks lasīt: 5 min

5 veidi, kā pazemināt cukura līmeni asinīs un novērst diabētu

Jūs noteikti esat dzirdējuši, cik kaitīgs ir cukurs. Jūs mēģināt to izslēgt no uztura, jo tas var likt jums iegūt papildu svaru. Tomēr daudzi neapzinās, ka glikoze tīrākajā veidā ir ķermeņa galvenais enerģijas avots. Mēs nevaram iztikt bez viņas. Pat ja mēs pārejam uz ketogēno diētu, stimulējot ķermeni izmantot ketonus, lai normāli funkcionētu, mums joprojām ir nepieciešami ogļhidrāti.

Cilvēka smadzenes pat spēj pašas ražot glikozi, ja koncentrācija organismā nokrītas zem 25%. Tāpēc ir tik svarīgi uzturēt normālu cukura līmeni asinīs. Kad mūsu ķermenis to nespēj, mēs sākam ciest no stāvokļa, kas pazīstams arī kā diabēts. Tai ir 2 galvenie veidi – 1. un 2. Tā ir hroniska autoimūna slimība, kuras gadījumā aizkuņģa dziedzeris nespēj ražot pietiekamu daudzumu insulīna. Vai arī ķermenis precīzi nezina, kā to nogādāt šūnās. Tas ir hormons, ko organisms ražo, sadalot ogļhidrātus organismā.

Kā regulēt cukura līmeni asinīs un kāds īsti ir tā normas līmenis? Vai man ir jāievēro īpaša diēta? Kādu ierīci izmanto, lai kontrolētu glikozes līmeni asinīs? Vai es varu to noņemt dabiski? Kurām mērvienībām man vajadzētu sekot līdzi? Kādi ir galvenie cukura diabēta simptomi?

Vislabākā aprūpe ir profilaktiska. Tūkstošiem cilvēku Latvijā izvēlas vērsties pie pilnīgi dabīgiem līdzekļiem labākai cukura līmeņa kontrolei asinīs.

Tālāk uzziniet 5 veidus, kā pazemināt augstu cukura līmeni asinīs un novērst diabētu mājās!

Kas ir diabēts? Cik veidu pastāv?

Kas ir diabēts? Cik veidu pastāv?

Īsāk sakot, diabēts ir cukura līmeņa asinīs (glikozes) un insulīna līmeņa traucējumi asinīs. Cilvēkiem, kas cieš no tā, ir nopietni traucējumi aizkuņģa dziedzera hormona ražošanā un lietošanā. Tas galvenokārt ir atbildīgs par cukura līmeņa pazemināšanos asinīs, rūpējoties par tā izplatību no asinsrites uz ķermeņa šūnām.

Zinātne izšķir šādus galvenos diabēta veidus:

  • 1. tipa cukura diabēts rodas, ja autoimūnu vai citu retu iemeslu dēļ aizkuņģa dziedzeris ir bojāts un neražo insulīnu. Visbiežāk šī forma tiek diagnosticēta bērnībā, bet tā var rasties arī pieaugušajiem.
  • 2. tipa cukura diabēta gadījumā ir problēmas gan aizkuņģa dziedzera insulīna ražošanā (deficīts), gan organisma tā izmantošanā (insulīna rezistence). Kad to ražojošo šūnu bojājums progresē līdz tādam līmenim, ka tas vairs nevar spontāni atbrīvot pietiekami daudz insulīna, lai pārvarētu ķermeņa pretestību pret to, cukura līmenis asinīs paaugstinās.

Pārmērīgs glikozes līmenis asinīs ir problēma, jo tas var bojāt asinsvadus. Turklāt ķermeņa audi nevar efektīvi izmantot glikozi enerģijas iegūšanai. Tas ir saistīts ar faktu, ka pārāk daudz tā paliek asinīs, nevis nonāk šūnās.

Ir svarīgi atzīt, ka augsts glikozes līmenis ir cita hroniska procesa sekas. Parasti tas ilgst vairākus gadus, pirms cukura līmenis asinīs kļūst augsts. Labā ziņa ir tā, ka diēta un vingrinājumi var palīdzēt samazināt insulīna rezistenci un ar to saistīto svara pieaugumu. Un tas, savukārt, palīdz novērst 1. un 2. tipa cukura diabētu.

Kā dabiski pazemināt cukura līmeni asinīs?

Kā dabiski pazemināt cukura līmeni asinīs?

1. vai 2. tipa cukura diabēta attīstība ir diagnoze, nevis teikums. Tāpēc cilvēkiem, kas no tā cieš, jādomā pozitīvi. Neviens nevēlas būt slims, taču ir daudz bīstamāki un biedējošāki apstākļi. Iemācieties ikdienā rūpēties par sevi. Pat ja jums ir no insulīna atkarīgs cukura diabēts, tas netraucēs jums dzīvot normālu dzīvi. Cukura līmeni asinīs var veiksmīgi kontrolēt.

Bet kā tieši mēs to darām? Pirmkārt, uzraugiet tos ar glikometru. Tāpat patērē pietiekami daudz ogļhidrātu, lai dotu ķermenim enerģiju. Bet arī nepārcentieties. Tādējādi jūs riskējat ne tikai pieņemties svarā, bet arī paaugstināt glikozes līmeni asinīs līdz ārkārtīgi bīstamam līmenim. Iegūstiet nepieciešamo cukuru galvenokārt no augļiem un dārzeņiem, izvairoties no makaroniem un konditorejas izstrādājumiem.

Zemāk esam atlasījuši arī dažus noderīgus padomus cilvēkiem, kuri vēlas profilaktiski rīkoties pret diabēta attīstību!

  • Šķiedra, šķiedra, šķiedra! Jo vairāk jo labāk. Tie palīdzēs stabilizēt cukura līmeni asinīs. Un tie piegādās šķidrumu jūsu ķermeņa šūnām!
  • Kvalitatīvāks miegs! Zinātnei ir labi zināms, ka miegs ir ārkārtīgi svarīgs pareizai ķermeņa un smadzeņu darbībai. Traucējumi regulārajā atpūtas un relaksācijas laikā izraisa ekstremālas izmaiņas ķermeņa bioķīmijā. Un tas palielina diabēta risku!
  • Kontrolējiet stresu! Nekas tā nesagrauj veselību kā hroniska nervu spriedze. Atvēliet pietiekami daudz laika atpūtai un emocionālai atbrīvošanai. Dariet vairāk ar cilvēkiem, kurus mīlat!
  • Nepalaid garām brokastis! Tas dod jums enerģiju, kas nepieciešama, lai normāli sāktu savu dienu. Ēdiet mazākās porcijās, bet biežāk. Tādējādi ķermenim ir vieglāk tos sagremot.
  • Kustība ir dzīve! Regulāras fiziskās aktivitātes palīdz nodrošināt pareizu detoksikāciju. Tas palīdz mums zaudēt svaru un paātrina termoģenētiskos procesus. Trenējies mēreni, bet katru dienu!

Kādi ir cukura diabēta un augsta cukura līmeņa asinīs simptomi?

Cukura diabēta simptomi atšķiras atkarībā no tā, cik augsts ir cukura līmenis asinīs. Dažiem cilvēkiem, īpaši tiem, kuriem ir prediabēts vai 2. tipa cukura diabēts, gadiem ilgi nav nekādu slimības pazīmju. 1. tipa cukura diabēta gadījumā tie parasti parādās pēkšņi un ātri un ir smagāki. Tas padara cukura līmeņa asinīs atsauces vērtību uzraudzību ar mērītāju vai ierīci ārkārtīgi svarīgu.

Saskaņā ar Amerikas Diabēta asociācijas datiem, šādi simptomi liecina par augstu cukura līmeni asinīs:

  • Paaugstinātas slāpes;
  • Bieža urinēšana;
  • Spēcīgs izsalkums;
  • Neizskaidrojams svara zudums;
  • Ketonu klātbūtne urīnā (tie ir muskuļu un tauku sadalīšanās blakusprodukts, kas rodas, ja organismā nav pietiekami daudz insulīna);
  • Nogurums;
  • Aizkaitināmība;
  • Neskaidra redze;
  • Lēni dzīstošas ​​brūces;
  • Biežas infekcijas – smaganu, ādas vai maksts infekcijas;

Kādas ir cukura līmeņa asinīs atsauces vērtības ar glikometru?

Kādas ir cukura līmeņa asinīs atsauces vērtības ar glikometru?

Ņemiet vērā, ka skaitītāja rādījumus nevajadzētu izmantot kā vienīgo līdzekli diabēta vai prediabēta diagnosticēšanai. Ja jūsu cukura līmenis asinīs ir augsts, saskaņā ar šo ierīci lūdziet savam ģimenes ārstam veikt asins analīzi, lai apstiprinātu diagnozi. Arī ar vienu glikozes līmeņa mērījumu asinīs nepietiek, lai noteiktu diabēta diagnozi. Ir nepieciešami vismaz divi.

Nota Bene! Ja ievērojat diētu ar zemu ogļhidrātu saturu un uztraucaties par skaitītāja rādījumiem, konsultējieties ar dietologu par to, kā tieši tas ietekmē cukura līmeni asinīs.

Uzziņai varat izmantot šādas cukura līmeņa asinīs vērtības:

  • Normāls cukura līmenis asinīs: mazāks par 100 mg. / dL (5,6 mmol / L) pēc miega un līdz 140 mg. / dL (7,8 mmol / L) divas stundas pēc ēšanas;
  • Prediabēts: no 100 līdz 125 mg. / dL (5,6-7,0 mmol / L) pēc miega;
  • Diabēts: 126 mg. / dL (7,0 mmol/L) vai vairāk pēc miega vai lielāka par 200 mg. / dL (11,1 mmol / L) jebkurā dienas laikā;

Apgūsim 5 mājas aizsardzības līdzekļus, lai pazeminātu cukura līmeni asinīs un kontrolētu diabētu!

#1. Pareiza diēta ir diabēta profilakses atslēga!

Pareiza diēta ir diabēta profilakses atslēga!

Cilvēkiem ar cukura diabētu ir nopietnas grūtības uzturēt cukura līmeni asinīs normas robežās. Asinis kļūst “pārāk saldas”, kad paaugstinās glikozes līmenis. Cukura līmenis asinīs nāk no divām vietām: aknām un pārtikas, ko mēs ēdam. Jūs nevarat daudz darīt, lai kontrolētu to sintezētā cukura daudzumu, bet jūs varat pielāgot savu uzturu.

Pārtika sastāv no trim plašām kategorijām, kas pazīstamas kā makroelementi (galvenās uzturvielas): ogļhidrāti, olbaltumvielas un tauki. Lielākā daļa produktu mūsu ēdienkartē ir divu vai visu trīs makroelementu kombinācija. Bet mēs bieži grupējam pārtikas produktus atkarībā no tā, vai tie galvenokārt ir ogļhidrāti, olbaltumvielas vai tauki. Mēģiniet līdzsvarot viņu koncentrāciju. To veiksmīgi var izdarīt arī ar Diaform+ biokapsulām.

#2. Lietojiet tīrus ogļhidrātus, bet ar mēru!

Jo vairāk ogļhidrātu apēst ēdienreizes laikā, jo vairāk cukura uzsūcas asinīs. Bet arī parasti, jo augstāks būs cukura līmenis asinīs. Ļoti maz cilvēku piekristu, ka saldie ēdieni ir veselīgi. Daži no tiem, kurus mēs uzskatām par veselīgiem, piemēram, augļi, var būt arī piesātināti ar glikozi. Un daudzi cilvēki nezina, ka cieti saturoši pārtikas produkti, piemēram, maize, rīsi, makaroni un kartupeļi, ātri pārvēršas tīrā cukurā, jo organisms tos absorbē.

Jautājums var būt arī tīri individuāls. Dažiem cilvēkiem kartupeļu ēšana var paaugstināt cukura līmeni asinīs tikpat daudz kā 9 tējkarotes cukura! Grūti precīzi paredzēt, kā lēks glikozes nominālvērtība. Tas atšķiras atkarībā no ģenētikas un sākotnējās insulīna jutības.

Jebkurā gadījumā nav vēlams patērēt pārāk daudz tīra cukura. Sabalansējiet to ar olbaltumvielām un taukiem. Protams, šajā cīņā nav jābūt vienam. Vienmēr varat pievērsties kādam bioloģiskam produktam, piemēram, Tonerin pilieniem.

#3. Meditācija – veids, kā izvairīties no stresa un cīnīties ar diabētu!

Stress izraisa visa veida veselības un psiholoģiskas problēmas. Ja šaubāties par to, atcerieties, cik reižu slikta diena ir likusi jums pateikt kaut ko, ko nožēlojāt. Turklāt tas ietekmē arī ēdiena izvēli. Loģiski, ka tas var arī paaugstināt cukura līmeni asinīs. Tāpēc arī ieteicams darīt visu iespējamo, lai samazinātu trauksmes līmeni.

Lielisks veids, kā mazināt stresu, ir meditācija. Vairāki pētījumi ir parādījuši, ka tas samazina vispārējo trauksmi pat atsevišķos gadījumos. Atvēlot laiku, lai “attīrītu” prātu no negatīvām domām, jūsu ķermenis atslābinās un stress samazinās. Ne visiem mūsu drudžainajā ikdienā ir laiks jogai un atpūtai. Bet Inspilar biokapsulas cukura līmeņa kontrolei asinīs vienmēr ir ar jums!

#4. Palieciet hidratēts!

“Dzert vairāk ūdens” nav revolucionārs veselības padoms. Bet daudzi cilvēki aizmirst, ka cilvēka ķermeņa šūnas galvenokārt sastāv no ūdens. Izvairīšanās no dehidratācijas ir pārsteidzoši noderīga, lai līdzsvarotu cukura līmeni asinīs. Neliels ikdienas ūdens patēriņš palielina diabēta risku. Kad cukura līmenis asinīs paaugstinās, organisms cenšas pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no liekā cukura. Parasti tas izpaužas, palielinot diurētisko līdzekļu lietošanu.

Ūdens trūkums organismā nozīmē, ka tam nav iespējas atbrīvoties no liekajiem ogļhidrātiem. Tāpēc palielinās diabēta attīstības risks. Dariet visu iespējamo, lai saglabātu hidratāciju. Jūs varat arī palīdzēt sev ar biokapsulas W-Loss.

#5. Ej (Pro)Biotikā!

Probiotikas rūpējas par normālu kuņģa-zarnu trakta darbību. Bet ne tikai. Atkārtoti ievadot šīs veselīgās baktērijas zarnās, tās ir uzticams palīgs iekaisuma un vielmaiņas problēmās. Un arī cukura līmeņa pazemināšanai asinīs.

Zinātniskie pētījumi liecina, ka probiotiku ikdienas lietošana ievērojami samazina glikozes koncentrāciju asinīs. Ja jums nav iespējas katru dienu lietot jogurtu, veiksmīgi nomainiet to ar DiaForm+ biokapsulām.

Diabēts ir diagnoze, nevis teikums!

Diabēts ir diagnoze, nevis teikums!

Dariet visu iespējamo, lai cukura līmenis asinīs būtu normas robežās. Ja jums neizdodas vai jums jau ir diagnosticēts 1. vai 2. tipa cukura diabēts, neuztraucieties. Dažas nelielas dzīvesveida izmaiņas var palīdzēt padarīt to tikai par diagnozi, nevis teikumu.

Grēta Ozola