Cistīts un nesaturēšana jau sen tiek uzskatīta par galvenokārt sieviešu veselības problēmām. Taču zinātnieki pēdējo divu desmitgažu laikā pamanīja, ka ar to arvien vairāk, citādi, no tā sāk ciest veseli vīrieši un bērni. Kas to izraisīja? Nu, sāksim, paskaidrojot, kas ir medicīniskā problēma. Cistīts ir urīnpūšļa gļotādas bakteriāla infekcija. To galvenokārt izraisa E. coli baktērijas. Citi tā parādīšanās iemesli var būt reakcijas uz noteiktiem medikamentiem, kontracepcijas līdzekļiem, intīmai higiēnai nepiemērotiem līdzekļiem un katetra lietošana.
Vairumā gadījumu cistītu un nesaturēšanu var ārstēt ar mājas līdzekļiem. Jūs varat arī uzlabot savu veselību, lietojot augu piedevas. Mūsdienās tirgus piedāvā plašu produktu klāstu, kas var palīdzēt mazināt simptomus un nodrošināt normālu urinēšanu. Viņu oficiālajā tīmekļa vietnē tiek piedāvāta izdevīga cena, un sastāvs ir pilnīgi dabisks, satur niacīnu un C vitamīnu. Noteikti ievērojiet arī personīgo higiēnu. Izmantojiet produktus, kas ir piemēroti jūsu individuālajām vajadzībām un nerada papildu kairinājumu ķermenim.
Kas ir cistīts un nesaturēšana? Kāpēc sievietes no tām cieš biežāk nekā vīrieši? Kā ārstēt viņu simptomus ar mājas līdzekļiem? Kuri ir labākie dabīgie produkti urīnpūšļa infekciju likvidēšanai? Kādi personīgās higiēnas pasākumi jāveic, lai saglabātu veselību un tīrību? Kā novērst problēmu?
Uzziniet visu par cistītu un nesaturēšanu nākamajā rakstā!
Kas ir cistīts un nesaturēšana
Cistīts un nesaturēšana var rasties šādu iemeslu dēļ:
- Nepietiekama personīgā higiēna. Tas nozīmē pārāk bieži vai pārāk slikti mazgāt intīmo zonu. Slikta higiēna noved pie lielas baktēriju paletes savairošanās, un tas ir infekcijas attīstības faktors. No otras puses, uroģenitālajā zonā ir sava aizsargājošā labvēlīgo baktēriju mikroflora. Ja šī vieta tiek nepārtraukti dezinficēta ar želejām, ziepēm un citiem dezinfekcijas līdzekļiem, tas novedīs pie dzīvās aizsargājošās barjeras pārkāpuma.
- Seksuālie kontakti. Cistīts nav seksuāli transmisīvs. Bet ir labi nomazgāties un ieiet dušā uzreiz pēc izklaidēšanās starp palagiem. Tas notīrīs baktērijas, kas nokļuvušas urīnizvadkanālā.
- Nepietiekama šķidruma uzņemšana. Urīnam ir tīri mehāniska urīnceļu attīroša iedarbība. Kad tā ir maz, tiek radīti apstākļi baktēriju saglabāšanai.
- Kuņģa-zarnu trakta problēmas. Caureja un aizcietējums ir cistīta attīstības cēlonis zarnu baktēriju izplatīšanās dēļ uroģenitālajā rajonā.
- Kateterizācija, traumas, cistoskopija un operatīvās iejaukšanās. Urīnvada katetra ievietošana vai jebkāda iejaukšanās caur urīnizvadkanālu var izraisīt bakteriālas infekcijas.
- Diabētiķi izdala glikozi ar urīnu, kas ir lieliska augsne mikroorganismiem.
Cistīts un nesaturēšana ir dažas no visizplatītākajām un nepatīkamākajām uroloģiskām slimībām. Pēc būtības tie ir urīnpūšļa gļotādas iekaisumi. Tie var būt ķīmiski, radiācijas vai bakteriāli iekaisumi, pēdējie ir visizplatītākie. Šādos gadījumos patogēnas baktērijas iekļūst urīnpūslī. Tur tie attīstās un sāk izpausties pirmie slimības simptomi. Normālos apstākļos šajā vietā trūkst baktēriju floras. Liels skaits mikroorganismu, kas tajā nonāk, vienmēr izraisa tā saukto akūtu cistītu. Visbiežākais tās attīstības cēlonis ir zarnu baktērijas.
Šī slimība skar visas vecuma grupas no bērniem līdz vecāka gadagājuma cilvēkiem. Statistika liecina, ka vidēji 30 līdz 50% iedzīvotāju saslimst ar urīnceļu iekaisumu. Sievietes saslimst līdz pat 3 reizēm biežāk nekā vīrieši. Tas ir saistīts ar to īsāko urīnizvadkanālu, kas ir priekšnoteikums slimību izraisošo baktēriju vieglākai iekļūšanai. Noteikti parūpējies par sevi. Ir daudz dabisko piedevu, kas darbojas, lai ārstētu cistīta simptomus un cēloņus.
Kāpēc sievietes cieš no cistīta biežāk nekā vīrieši?
Šie ir daži pamata fakti, kas katrai sievietei jāzina par cistītu:
- Apmēram 1 no 3 sievietēm dzīves laikā ir vismaz viena cistīta epizode. Ļoti bieži stāvoklis atkārtojas.
- Apmēram 81% no visiem urīnceļu infekciju gadījumiem attiecas uz sievietēm.
- Vairāk nekā 27% sieviešu ar UTI epizodi piedzīvo vēl vienu epizodi nākamo 6 mēnešu laikā un 48% nākamā gada laikā.
- Seksuāli aktīvām sievietēm ir lielāks STI (seksuāli transmisīvo infekciju) risks nekā citām maigā dzimuma pārstāvēm.
- Sievietes ir vairāk pakļautas urīnpūšļa infekcijām urīnizvadkanāla izmēra un atrašanās vietas dēļ viņu ķermenī.
Cistīts ir slimība, ar kuru saskaras gandrīz katra sieviete, un tā ir urīnpūšļa gļotādas iekaisums. Uretrīts, kas var attīstīties paralēli cistītam vai neatkarīgi, ir urīnizvadkanāla iekaisums. Saskaņā ar statistiku katra ceturtā sieviete vismaz vienu reizi dzīvē cieta no cistīta. Sievietes biežāk nekā vīrieši kļūst par upuriem šādām infekcijām anatomisko īpašību dēļ. Viņu urīnizvadkanāls ir īsāks, platāks un atrodas netālu no maksts.
Sievietēm urīnizvadkanāla anatomiskās īpašības un atrašanās vieta ir priekšnoteikums bakteriāla iekaisuma procesa attīstībai. Cistīts ir visizplatītākais bakteriālais iekaisums, ko 80% gadījumu izraisa Escherichia coli. Diemžēl baktērijas augstās izplatības dēļ daži celmi sāk attīstīt rezistenci pret antibiotikām.
3 galvenie cistīta veidi – kā tos atpazīt
Šie ir 3 galvenie cistīta veidi un kā atpazīt to atšķirības:
- Akūts cistīts. To raksturo nekontrolējama sāpīga nepieciešamība urinēt un kairinājums urinēšanas laikā. Lai gan tas var izklausīties biedējoši, tā ir īslaicīga problēma. Lai gan tas notiek ar smagākiem simptomiem, akūts cistīts pāriet salīdzinoši ātri. Parasti tas ilgst no dažām dienām līdz nedēļai, un šis periods var būt ievērojami īsāks, izmantojot mājas aizsardzības līdzekļus. Tomēr, ja netiek veikti savlaicīgi pasākumi kapsulās, tas var pāraugt hroniskā formā.
- Hronisks cistīts. Tas notiek ar nedaudz vieglākiem simptomiem. Parasti to raksturo nevis sāpes, bet gan pastāvīgs diskomforts un sporādiskas saasināšanās situācijas. Tas ir atkarīgs no vides faktoriem un pacienta vispārējās veselības.
- Sekundārais cistīts. Tā ir infekcija, kas radusies citas slimības rezultātā, kā komplikācija. Šī komplikācija ilgst vairākus mēnešus. Risinājums parasti ir novērst pamatslimību, kas izraisīja iekaisumu. Pa to laiku ir labi lietot mājas līdzekļus pret cistītu vai kādu citu homeopātijas veidu, lai atvieglotu slimības simptomus. Tas pats attiecas arī uz vīriešiem ar hronisku prostatītu un LPH. Viens no uzticamākajiem ir Prostaline.
Kā ārstēt cistīta simptomus ar mājas līdzekļiem
Cistīts mūsu pasaulē nav nekas jauns. Mūsu vecmāmiņas un vecvecmāmiņas ar to saskārās daudzas reizes un varēja veiksmīgi izmantot augu un mājas aizsardzības līdzekļus. Visefektīvākais triks sāpju un pietūkuma mazināšanai vēdera lejasdaļā ir siltuma lietošana. Tas var būt tikai silts dvielis vai karstā ūdens pudele. Homeopātija iesaka lietot dzērvenes cistīta gadījumā.
Ja vēlaties veiksmīgi lietot mājas līdzekļus pret cistītu, jums jāvalkā vieglas, vēsas un brīvas drēbes. Tāpat pārliecinieties, ka jums ir apakšveļa, kas nerada spiedienu gan uz vēderu, gan uz dzimumorgāniem. Nākamais solis cistīta ārstēšanā mājās ir palielināta šķidruma uzņemšana. Ūdens ir jādzer nepārtraukti mazos malciņos. Jāizvairās no šķidrumiem, piemēram, kafijas, alkohola un citrusaugļu sulām. Tie var ievērojami pastiprināt sāpes un vēlmi urinēt, sabotējot jau piemērotos pasākumus.
Kā novērst cistītu un nesaturēšanu — daži noderīgi padomi
Šie padomi palīdzēs novērst cistīta un nesaturēšanas attīstību:
- Dzert daudz ūdens. Tas ir vēl svarīgāk, ja Jums tiek veikta ķīmijterapija vai staru terapija, īpaši procedūru dienās.
- Bieži urinēt. Ja vēlaties doties uz tualeti, nekavējieties.
- Pēc tualetes apmeklējuma noslaukiet no aizmugures uz priekšu. Tādā veidā jūs samazināsiet baktēriju izplatīšanās risku no tūpļa uz maksts un urīnizvadkanālu.
- Dodiet priekšroku dušai, nevis vannai. Ja jums ir nosliece uz infekcijām, vanna jums nav labākā izvēle. Tur baktērijas viegli izplatās un attīstās.
- Uzmanīgi nomazgājiet intīmo zonu ap maksts un anālo atveri. Dariet to katru dienu, izvēloties paļauties uz smalkiem intīmās higiēnas līdzekļiem līdz agresīvām ziepēm un dušas želejām. Izmantojiet maigas kustības, jo šī zona ir īpaši pakļauta kairinājumam. Tas arī palīdzēs novērst izsitumus.
- Izvairieties no mākslīgi aromatizētiem intīmās higiēnas līdzekļiem un dezodorantiem. Tie var kairināt urīnizvadkanālu un urīnpūsli.
- Pēc iespējas ātrāk dodieties urinēt pēc dzimumakta. Tādā veidā jūs samazināsiet baktēriju stagnācijas risku, kas, iespējams, ir nonākušas urīnizvadkanālā.
Pirmo cistīta simptomu atpazīšana
Šie ir visizplatītākie cistīta simptomi:
- Sāpes, dedzināšana vai dzeltēšana urinēšanas vai seksuāla kontakta laikā;
- Biežāka un steidzama vēlme urinēt nekā parasti;
- Urīns, kas ir tumšs, duļķains vai ar spēcīgu smaku;
- Sāpes un spriedze vēdera lejasdaļā;
- Vispārējs savārgums, sāpīgums un vājums;
Cistīts ir ārkārtīgi nepatīkama veselības problēma. Tas pacientam rada pastāvīgu diskomfortu. Simptomus raksturo pastāvīga vēlme urinēt un vēdera pietūkums. Urinējot, tiek novērotas ļoti stipras sāpes. Pacienti to bieži raksturo kā cirpšanas sajūtu. Vēlme urinēt ir tik bieža, ka diezgan bieži tā ir viltus trauksme, ko tomēr vienmēr pavada tieši iepriekš minētās griezošās sāpes.
Tas palielinās ar katru nākamo mēģinājumu urinēt. Simptomus var apturēt vai ievērojami atvieglot homeopātija vai dabīgu uztura bagātinātāju, piemēram. Noteikti rūpīgi nomazgājieties pēc tuvības brīžiem. Tas palīdzēs novērst slimības attīstību. Rūpējieties par savu ķermeni un mīliet to pilnībā!
Laba higiēna pasargā jūs no bakteriālām infekcijām
Vairāk nekā ¼ sieviešu pasaulē ir cietušas no nepatīkamiem cistīta un nesaturēšanas simptomiem. Izvairieties no šīs statistikas daļas, ievērojot dažus pamata higiēnas pasākumus. Rūpīgi mazgājiet un vienmēr noslaukiet pareizi. Pēc dzimumakta ejiet dušā.
Veselīga uztura un regulāras fiziskās aktivitātes saglabāšana arī palīdzēs izvairīties no bakteriālām infekcijām. Ar minerālvielām bagāta diēta uzlabo diurētiskos līdzekļus un detoksikāciju. Tie izskalos sistēmā esošās baktērijas un normalizēs urinēšanu. Izmantojiet dabiskus produktus, kas papildus nekairina orgānus. Mīli savu ķermeni, lai tas tevi mīlētu!
- Mennex Atsauksmes un cena – Vīriešu veselībai - 21/11/2024
- Cordyceps Pulse Atsauksmes un cena – Vīriešu veselībai - 19/11/2024
- Oriton Atsauksmes un cena – Vīriešu veselībai - 11/11/2024